top of page

El Varisi-Elde Damar Belirginleşmesi

El Varisi Tedavisi​

Cilt Kalınlığının Azalması Damarları Belirgin Hale Getirir
Ellerdeki damarların genişlemesi ve varis gibi algılanmasındaki asıl neden yaşlanmaya bağlı olarak cilt kalınlığının azalması ve yine aynı şekilde cilt altında bulunan yağ dokusunun bir müddet sonra tamamen yok olması ve normalde oldukça ince olan damarları daha kolay görülür hale gelmesidir.

Herhangi Bir Şikayete Neden Olmaz
Bacaklarda görülen varis hastalığı gibi yapısal bir bozukluk olmadığı için günlük hayatta herhangi bir şikayete neden olmaz. Yani ellerinizde ortaya çıkan damar genişlemesi varis hastalarında olduğu gibi ağrı, şişlik, kaşıntı, kramp gibi sorunlara neden olmazlar.

Estetik Yönden Kötü Görünür
Özellikle genç ve orta yaş bayanların canını sıkmaktadır. Çünkü estetik yönden kötü görünmesi ve daha yaşlı görünüme neden olması nedeniyle tedavi edilmesi önerilmektedir. Estetik yönden herhangi bir sorun yaşamıyorsanız ki erkeklerde genelde ciddi sorun teşkil etmez, bu şekilde yaşarım sorun değil diyorsanız tedavi etmeye gerek yoktur. Fakat estetik yönden kötü görünümü sizin sıkılmanıza neden oluyorsa mutlaka tedavi olmalısınız.

El Varislerinin Tedavisi Ameliyatsız Yapılır
Güzelliğine önem veren, bakımlı ve genç görünmeyi isteyen hanımlar ellerindeki damar genişlemesinden sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılan tedavi ile kurtulabilir.

Köpük (Skleroterapi) Yöntemi Uygulanmaktadır: Tedavisi ameliyatsız yöntemlerle yapıldığı için kişinin 10 dakika ayırması yeterli olacaktır. Bazen tek seans yeterli olmayıp 2. seans gerekebilir. Ameliyatsız varis tedavilerinde uygulanan Lazer ve Radyo Frekans (RF) ellerdeki damar genişlemesinde etkisi olmayıp, geriye sadece skleroterapi tedavisi kalmaktadır. Damar içinden çok ince bir enjektör ile yapılan uygulama sonrası herhangi bir iz kalmamaktadır.

Tedavi Sonrası Tekrarlama Olmaz
Bir kez tedavi edilen ellerdeki damar genişlemesi sonsuza kadar onarılmış olup, bir daha tekrarlama gibi bir sorunla karşı karşıya kalmazsınız. Yani sürekli sıkıntı ile yaşamak yerine tedavi olarak içinizi rahatlatabilirsiniz.

El sırtında oluşan kötü görünümlü damarlar
Önce
Sonra
bottom of page